پرش به محتوا

تیغ اره نواری بی متال چیست؟

تیغ اره نواری باید دو خاصیت مهم مانند انعطاف پذیری و برندگی را داشته باشد. خاصیت انعطاف پذیری به این دلیل است که در زمان حرکت در دستگاه اره نواری و همچنین دور فولیهای دستگاه، شکسته نشود و بالا بودن خاصیت برندگی و سختی آن سبب می شود که به راحتی فولادهای نرم و سخت را برش دهد.
جوشکاری ویژه الکترون باعث می شود که فلز هر دو خاصیت فنری و سختی را داشته باشد. بدنه تیغ اره نواری را از فولاد فنر (CK75) انتخاب کرده که با حرارتی تا 50HRC سختی پیدا کرده است و آن را به کمک جوش الکترون به فلز دندانه ها که از جنس فولاد تندبر (HSS) است، متصل می کنند.
علت نامگذاری بی متال (دوفلزی) این است که محصول شما دارای بدنه ی فنری و دندانه سخت است و یا عبارتی، محصول شما از دو فلز که به خوبی به هم متصل و آبکاری شده است، تشکیل می شود.
تیغ اره نواری های بی متال از لحاظ جنس فولاد تندبر (HSS) موجود در دندانه ها، به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود.
تیغ اره نواری فولادی M42: به این نوع محصول، تیغ اره نواری فولاد بر گفته می شود. بدنه ی این تیغه با فولاد فنر حرارت داده شده است و دندانه ی آن از فولاد HSS M42 و مطابق با استاندارد 1.3247 DIN و با سختی 67 تا 69 راکول ساخته شده است که برای برش انواع فولادهای معمولی و آلیاژی بسیار مناسب است.
تیغ اره نواری M51: به این نوع محصول، تیغ اره نواری استیل گفته می شود. بدنه ی این تیغه با فولاد فنر حرارت داده شده است و دندانه ی آن از فولاد HSS M42 و مطابق با استاندارد 1.3207 DIN و با سختی 69 راکولسی ساخته شده است. در هنگام برش استیل ها و همچنین در مواجهه با فلز کروم، مقداری تنگستن و کبالت به این محصول اضافه می کنند تا از خوردگی آن جلوگیری شود و مقاومت آن را به سایش افزایش دهد. مقاومت به سایش تیغ اره نواری به این دلیل باید افزایش پیدا کند تا در زمان برش انواع استیل ها و فولادهای آلیاژی، دیر کند شود.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.