پرش به محتوا

اره نواری چوب بر چیست؟

اره نواری چوب بر: همانطور که در مقاله های قبل گفتیم، اره نواری که با نام اره فلکه نیز شناخته می شود، یکی از مهم ترین قطعات برش است که دارای یک تیغه با دندانه های منظم و دقیق بوده و توسط دو فلکه نیز در جای خود محکم می شود. علاوه بر این، اره نواری ها دارای انواع مختلفی نیز می باشند که در برش انواع قطعات فلزی و غیر فلزی مانند چوب مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از انواع اره نواری ها، اره نواری مخصوص برش چوب می باشد. اینگونه از اره نواری ها دارای تیغه ی مخصوص، بدنه فلزی، پای های محکم، فلکه های نگهدارنده و الکتروموتور هایی هستند که با صرف هزینه و زمان کمتری چوب را به طور دقیق و منظم برش می زند.

انواع اره نواری چوب بری

اره نواری های مخصوص برش چوب، با توجه به شکل ظاهری و نوع کاربردی که دارند به سه شکل رومیزی، افقی و عمودی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه ی مطلب به بررسی دقیق هر یک از آن ها می پردازیم.

این نوع از اره نواری ها، دارای تیغه ای دایره ای بزرگ و موتور پرسرعت نیز می باشند که با سرعت بالا در موقعیت ثابت می چرخند. نحوه کار با این گونه از اره نواری ها به اینگونه می باشد که اپراتور، چوب را به تیغه ی دندانه اره نزدیک کرده و با وارد کردن فشار بر روی محصول، آن را بطور پیوسته برش می دهند. علاوه بر این، این نوع از اره نواری ها مزیت هایی نیز از قبیل موارد زیر دارند. از جمله:
– امکان تعویض تیغه با مدل های مختلف
– امکان اصلاح ارتفاع و زاویه تیغه
– قابلیت حمل و جابجایی آسان

اره نواری افقی

اره نواری های افقی همانطور که از نامشان پیداست، جهت برش افقی قطعات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از اره نواری ها، امکان برش قطعات بزرگ چوب مانند کنده ی درخت را به آسانی فراهم می کند و قابلیت تعویض تیغه در مدل های مختلف را دارا می باشد. از مزیت های این نوع از اره نواری ها میتوان به مواردی از قبیل موارد زیر نیز اشاره کرد.
– قابلیت برش قطعات بزرگ چوب
– امکان تعویض تیغه در مدل های مختلف
– قابلیت حمل و جابجایی آسان

اره نواری عمودی

این نوع از اره نواری ها معمولا زمانی که بخواهیم با زاویه بندی دقیق و خاص محصول را برش و فرم دهیم کاربرد فراوان دارد. اره نواری های عمودی جهت برش محصولاتی از قبیل تابلو ها، مبلمان، دکوراسیون و وسایل تزیینی که باید با دقت و ظرافت برش داده شوند مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، مزیت هایی از قبیل موارد زیر نیز دارند. از جمله:
– دارای برش های دقیق و منظم
– امکان چرخاندن در زوایه های 45 و 90 درجه
– دارای پایه های مسنحکم و پیچ شدن آن به زمین
– قابلیت جابجایی و حمل آسان

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.