ویژگی های تیغ اره گوشت و استخوان بر

در پست های قبل گفتیم که اره نواری، یکی از مهمترین قطعات در برش و جدا کردن قطعات فلزی و غیر فلزی می باشد که کاربرد گسترده ای دارد. یکی از کاربرد های اره نواری، کاربرد آن در برش گوشت است. تیغ اره گوشت بر، همانطور از که نامش پیداست، جهت برش و تکه تکه کردن گوشت های منجمد و غیر منجمد مورد استفاده قرار می گیرد که دارای ویژگی هایی نیز می باشد.

نحوه کار با اره نواری گوشت بر

همانطور که می دانیم، اره نواری گوشت‌بر جهت برش گوشت و استخوان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از اره ها، دارای تیغه هایی با دندانه رو به پایین می باشد که دور یک حلقه ی پیوسته و در اطراف چرخ های اره قرار دارد.
با استفاده از اره های گوشت بر می توان برش های زاویه دار بر روی گوشت ایجاد کرده و قطعات الوار و استخوان ها را به راحتی برش داد.

ویژگی های اره نواری گوشت بر

اره نواری های گوشت بر، با توجه به طراحی خاص و کاربردشان، دارای یکسری خصوصیات و ویژگی هایی نیز می باشند که در ادامه مطلب به طور مفصل با این ویژگی ها آشنا می شویم.
برش یکنواخت: اره نواری های گوشت بر، به دلیل حرکت یکسان و منظم، برش های یکنواختی را بر روی سطح گوشت ایجاد می کند.
تعداد دندانه های زیاد: تعداد دندانه زیاد اینگونه از اره ها باعث می شود عمل برش بهتر انجام شود، ولی در صورتی که تعداد دندانه های تیغه کمتر باشد برش سخت تر و نامنظم تر خواهد بود.
جنس بدنه: جنس بدنه اکثر اره نواری های گوشت بر، از استیل ضد زنگ می باشد که جهت برش انواع گوشت های مرطوب و یخ زده با استخوان و همچنین برش ماهی هایی در ابعاد بزرگ مناسب است.

بیشتر بخوانید: انواع اره نواری چیست؟

انواع اره نواری گوشت و استخوان بر

اره های نواری مخصوص برش گوشت و استخوان، به دو دسته ی رومیزی و پایه دار تقسیم می شوند. اندازه و مدل اره نواری استخوان بر رومیزی به گونه ای می باشد که به راحتی میتوان آن را بر روی میز قرار داده و شروع به برش گوشت و یا استخوان کرد. این مدل از اره نواری، معمولا در هتل ها، رستوران ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. اره نواری های پایه دار، برعکس اره نواری های رومیزی استخوان بر، دارای اندازه بزرگتر و قدرت بیشتری نیز می باشد. این گونه از اره نواری ها، اغلب در کشتارگاه ها جهت برش گوشت های حجیم تر و استخوان های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم در استفاده از اره نواری گوشت بر

یک نکته مهم در استفاده از این نوع اره نواری ها این است که بعضی از اره نواری های گوشت بر فاقد بازوی محافظ می باشند. لذا هنگام کار با آن باید مراقب دستان خود باشید. نکته مهم دیگر، تمیز کردن دستگاه بعد از هر بار استفاده از آن است تا از این طریق هم از بروز آلودگی ها جلوگیری کرد و هم سبب ماندگاری بیشتر دستگاه شود.

5 روز قبل
مقالات مشابه

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *