اره نواری | کاربرد اره نواری | صفا ماشین

معرفی انواع تیغ اره های نواری

در این مقاله می‌خوانید:

تیغ اره نواری یکی از اساسی ترین ابزار مورد استفاده برای برش که در دستگاه اره نواری تعبیه شده است و جنس آن از فولاد بی متال اروپایی می باشد. این تیغه برای برش انواع متریال های متعدد صنعتی مانند چوب، گوشت، آهن، فولاد، آلومینیوم، پروفیل حجیم و دیگر فلزات کاربرد دارد و در انواع، ابعاد و سایزهای گوناگونی در بازار موجود است. در این مقاله، می خواهیم با انواع تیغ اره های نواری بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

انواع تیغ اره نواری

لازم است قبل از خرید تیغ اره نواری (Band Saw Blade) به فاکتورهای مهمی از جمله نوع جسم، سطح مقطع جسم، توپر و یا توخالی بودن محصول مورد نظر، نوع دستگاه اره نواری و همچنین عرض تیغ اره نواری توجه فرمایید. به طور کلی، تیغ اره نواری به سه دسته ی اصلی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی هریک از آن ها می پردازیم.
– تیغ اره نواری فولاد بر
– تیغ اره نواری چوب بر
– تیغ اره نواری گوشت بر

تیغ اره نواری فولاد بر

تیغ اره نواری فولاد بر

تیغ اره نواری فولاد بر یکی از مهم ترین و پر مصرف ترین انواع تیغ اره ها به شمار می رود که برای برش فولادهای گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً این نوع تیغ ها از فولادهای سخت بی متال تولید می شوند و علاوه بر برش خوب، عمر طلانی هم دارد. نکته ی دیگر این که، هنگام خرید تیغ اره فولاد بر باید به چند ویژگی مهم توجه کرد و آن ویژگی ها شامل عرض تیغه، سطح مقطع، نوع فلز، توپر و توخالی بودن مقطع مورد نظر می باشد.
انواع تیغ اره های فولاد بر
تیغ اره M42: این نوع تیغه برای مصارف عمومی و همچنین برش انواع مقاطع بسیار کاربرد دارد.
تیغ اره M51: یک تیغ اره ی پرکاربرد به شمار می رود که برای برش انواع پروفیل های حجیم و فولادهای سخت استفاده می شود.
تیغ اره آلومینیوم بر: این تیغه دارای انعطاف و حساسیت بالایی است و برای برش انواع آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد.

تیغ اره نواری چوب بر

تیغ اره چوب بری، یکی از تیغه های پرقدرت و مستحکمی به شمار می رود که جهت برش انواع الوار و چوب های سخت کاربرد دارد. به تیغ اره چوب بر، تیغه چوب بری دو فلزی گفته می شود و برای مواردی از جمله برش چوب نرم و سخت، جداسازی پوسته و برش تنه درخت های قطور مناسب است. این نوع تیغه، انعطاف پذیری بسیار خوبی در هنگام برش دارد و دندانه های آن از با کیفیت ترین فولاد اروپایی ساخته شده است.

تیغ اره نواری گوشت بر

تیغ اره نواری گوشت بر از بهترین متریال ها ساخته شده است، عمر طولانی و سطح برش یک دستی دارد و در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. این نوع تیغه برای برش انواع گوشت منجمد و غیر منجمد به شمار می رود.

خرید تیغ اره نواری

با توجه به مطالبی که گفته شد به این نتیجه رسیدیم که باید قبل از خرید تیغ اره نواری به یکسری نکات توجه کرد، به این دلیل که، تیغ اره ها مناسب ترین ابزار برای برش محسوب می شوند. به طورکلی، تیغ اره نواری را بر اساس نوع برش، دستگاه اره نواری و هر متریالی که قصد برش زدن آن را دارید، انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:
ویژگی های تیغ اره گوشت و استخوان بر
انواع اره نواری چیست؟

5 روز قبل
مقالات مشابه

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *