ماشین سازی صفا

بررسی دستگاه اره نواری (کاور تیغ اره نواری)

در این مقاله می‌خوانید:

معمولاً کمپانی های سازنده، تیغ های اره نواری را بدون کاور و در رول های 50، 70 و 100 متری تولید می کنند. استفاده از کاور بر روی دندانه های تیغ اره نواری به این منظور است که از دندانه ها محافظت شود و همچنین حمل و نقل آن را آسان و ایمن کند. در این مقاله قصد داریم با دلایل استفاده از کاور تیغ اره نواری بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

جنس نوک دندانه تیغ دستگاه اره نواری

تیغ های اره نواری باید دارای دو خصوصیت مهم باشد. اول این که، قابلیت انعطاف پذیری داشته باشد و یا مانند فنر عمل کند تا هنگام حرکت در دستگاه اره نواری و همچنین در خمش دور فولیهای دستگاه شکسته نشود. و دیگر این که، از ویژگی برندگی و سختی بالایی برخوردار باشد تا در هنگام برش انواع فولادهای سخت و نرم دچار مشکل نشود. جنس بدنه ی تیغ اره نواری و نوک دندانه های آن به ترتیب از جنس فولاد فنر (CK75) و فولاد تند بر (HSS) می باشد. از ویژگی های مثبت فولادهای تند بر می توان به قابلیت آن برای برشکاری فلزات سخت اشاره کرد و خصوصیت منفی آن شامل ترد و شکننده بودن آن است.

تیغ اره نواری فولاد بر

جنس کاور تیغ اره نواری

PVC بهترین مواد به کار رفته برای تولید کاور تیغ اره نواری به شمار می رود. از طرفی، برای ساخت کاور تیغ اره نواری متریال پلاستیک هم مورد استفاده قرار می گیرد.

روش کاور کردن دندانه تیغ اره نواری

به 2 روش می توان دندانه های تیغ اره نواری را کاور کرد. روش اول، استفاده از دستگاه کاور کش برقی دستگاه اره نواری می باشد و یکی از بهترین روش ها محسوب می شود. کار با دستگاه کاور کشی برقی به این صورت است که در ابتدا باید تیغ اره نواری در دستگاه جایگذاری کرده و حدود چند سانت تیغ اره را با دست کاور کنید و بعد کاور کردن تیغ اره نواری به طور اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود. روش دوم، دستگاه کاور کشی دستی مورد استفاده قرار می گیرد؛ در این روش با جایگذاری کردن تیغ اره نواری در دستگاه، همه ی مراحل کاور کشیدن تیغ اره نواری توسط نیروی اپراتور انجام می شود.

هزینه کاور کردن تیغ اره نواری

مجموعه ماشین سازی صفا در زمینه ی طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی بخصوص اره نواری فولاد بر در سایزها و مدل های مختلف فعالیت دارد. در این مجموعه، تمامی تیغ اره های نواری بنا به درخواست مشتریان، کاور و بسته بندی شده است و در اختیار آن ها قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:
مطالب کاربردی و مهم در مورد دندانه های تیغ اره نواری
همه چیز در مورد دستگاه اره نواری

5 روز قبل
مقالات مشابه

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *